Wpis dodano: 2017-10-26 11:33

Czy jesteś dalekowidzem?

 

Masz problemy z dostrzeganiem detali punktów znajdujących się dosłownie pod Twoim nosem? Często mrużysz oczy, aby zobaczyć wyraźnie niedaleki obiekt i czujesz zmęczenie oczu, gdy koncentrujesz się na pobliskich obiektach? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiesz „TAK”, prawdopodobnie jesteś dalekowidzem.

„Dalekowidz” – co to oznacza ?

Dalekowidztwo w specjalistycznych kręgach znane jest również jako hyperopia lub nadwzroczność. Oznacza schorzenie oczu, przez które człowiek jest w stanie zobaczyć obiekty wyraźnie z dystansu, ale ma kłopoty z ostrością przyglądając się obiektom znajdujących się w pobliżu. Dalekowidztwo ma kilka źródeł:

  1. Twoja gałka oczna jest za krótka.
  2. Twoja rogówka nie jest wystarczająco zakrzywiona.
  3. Twoja soczewka nie ma wystarczającej grubości.

Problem może dotyczyć zarówno dorosłych jak i dzieci, ale objawia się w różny sposób w różnym wieku. Np. u dalekowzrocznych noworodków, wada może zaniknąć z wiekiem. W takim przypadku dziecko powinno mimo wszystko uczęszczać na regularne badania okulistyczne, aby uniknąć wznowienia schorzenia i dalszych komplikacji, takich jak zez lub leniwe oko.

Objawy dalekowzroczności

Z wiekiem kondycja Twoich oczu pogarsza się, najdotkliwiej odczujesz to po 40. Wtedy możesz zauważyć oznaki postępującej hyperopii takie jak:

  • rozmywanie się konturów pobliskich obiektów,
  • wyraźne widzenie obiektów z dystansu,
  • coraz częstsze mrużenie oczu przy wpatrywaniu się w bliskie przedmioty,
  • zmęczone oczy po czynnościach, które wymagają skupiania się na pobliskich przedmiotach, np. czytanie, wpatrywanie się w monitor.

Co zrobić, jeśli zauważysz objawy u siebie objawy dalekowzroczności?

Jeśli zaczniesz zauważać niektóre z objawów, wykonaj jak najszybciej badanie wzroku. Zapraszamy do nas na takie badanie do salonu Tylkookulary.pl przy ul. Garbary 26. Nasz optometrysta zbada na miejscu jak duża jest Twoja wada wzroku i co robić, by była jak najmniej uciążliwa. Mamy u siebie mnóstwo pięknych opraw okularów korekcyjnych, które dodadzą urody i charakteru każdemu dalekowidzowi!

bezpłatna wysyłka
30 dni darmowej wymiany/zwrotu
100% gwarancji oryginalnych okularów
+ 2 lata gwarancji
pomoc eksperta

Ostatnio na blogu

2017-12-04 14:16
Kierowco, dobierz właściwe okulary do jazdy autem
Kierowca w okularach przeciwsłonecznych to częsty widok na drodze, ale nie we wszystkich okularach możesz prowadzić auto... Niektóre modele zbyt mocno blokują przedostawanie się światła do oczu i pogarszają widoczność, podczas gdy inne, przez określony kolor soczewki, negatywnie wpływają ...
Czytaj dalej...
2017-10-26 11:41
Jak rozpoznać krótkowzroczność u dziecka?
Czy Twoje dziecko nagle zaczęło mieć problemy w szkole? Przyczyn może być wiele, ale możemy pomóc Ci wyeliminować jedną z nich. Powód może być bardzo prozaiczny, mianowicie Twoja pociecha może mieć problemy ze śledzeniem tego, co się dzieje na tablicy! Zwróć uwagę na to, cz...
Czytaj dalej...
2017-10-26 11:33
Czy jesteś dalekowidzem?
Masz problemy z dostrzeganiem detali punktów znajdujących się dosłownie pod Twoim nosem? Często mrużysz oczy, aby zobaczyć wyraźnie niedaleki obiekt i czujesz zmęczenie oczu, gdy koncentrujesz się na pobliskich obiektach? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiesz „TAK”, prawdopodo...
Czytaj dalej...

Wszelkie prawa zastrzeżone ⓒ 2016