Co to są inokulanty?

Z pewnością osoby, które nie znają się kompletnie na rolnictwie, nie wiedzą również co to są inokulanty. Gdybyśmy mieli wytłumaczyć to pojęcie w jednym zdaniu, moglibyśmy powiedzieć najprościej że są to dodatki do zakiszania, dzięki którym szybciej i lepiej przebiega fermentacja, a co za tym idzie tworzy się naturalna i zdrowa pasza dla zwierząt rolnych. Obecnie stawia się na wysoką wydajność zwierząt hodowlanych, dlatego lepszym karmieniem jest stosowanie kiszonek niż tradycyjnego siana czy innych rodzajów pasz.

Jakie inokulanty do kiszonek?

Warto wiedzieć jakie inokulantynajlepsze do kiszonek i co należy zrobić, aby kiszonki były produkowane w sposób właściwy. Kiszonki można robić nie tylko z popularnego siana, ale również z innych roślin pastewnych. Odpowiednie kiszenie pasz musi odbywać się we właściwych warunkach, temperaturze i przy zastosowaniu specjalnej folii, która sprawia że w belce z paszą wytwarza się wyższa temperatura, sprawiająca że surowiec podatny jest do zakiszenia.

Kiszenie pasz to właściwy kierunek żywieniowy

Jeżeli chcemy osiągnąć jak najlepsze wyniki w rolnictwie, hodować zwierzęta zdrowe i wydajne, warto postawić na kiszonki polmass. Producent gwarantuje prawidłowy przebieg fermentacji kiszonki, gdzie zachodzi reakcja kiszenia za pośrednictwem bakterii kwasu mlekowego. Nie zależnie od tego jaką roślinę wybierzemy do kiszenia, zastosowane inokulanty pomogą nam w otrzymaniu wysokowartościowej paszy, dzięki której zyskamy lepszą paszę dla zwierząt jakie posiadamy w gospodarstwie. Najlepsze kiszonki są produkowane z różnego rodzaju traw, kukurydzy, lucerny czy koniczyny. Wszystkie rośliny są dostępne dla rolnika i dają wysokowartościową paszę dla zwierząt.