Do czego służą korytka kablowe i z czego są wykonane?

Do czego służą korytka kablowe i z czego są wykonane?

Korytka do przewodów, z których budowane są trasy kablowe to ważny osprzęt elektroinstalacyjny. Stanowią podporę, stałe podłoże ułatwiające mocowanie tras kablowych, w których następnie umieszczane są instalacje elektryczne. Jest to duże ułatwienie montażowe, zwłaszcza w przypadku znacznej ilości przewodów. Prowadzenie tras kablowych umożliwia też szybką wymianę kabli oraz dalszą rozbudowę instalacji. Oprócz tego korytka instalacyjne zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami, a w dodatku estetycznie wykańczają okablowanie. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy okablowaniu naściennym lub tym, które znajduje się w przestrzeniach mieszkalnych.

Trasa kablowa z wysokiej jakości metalu

Trasy kablowe powinny wyróżniać się jakością i trwałością, aby móc dobrze spełniać swoją funkcję przez długi czas. Najlepiej do tego celu nadają się metalowe korytka kablowe, które mogą występować w kilku rodzajach:

  • korytka pełne,
  • korytka pełne perforowane,
  • korytka siatkowe.

Metalowe trasy kablowe wykonane z korytek pełnych idealnie nadają się do prowadzenia instalacji elektrycznych w halach produkcyjnych i handlowych, warsztatach czy pomieszczeniach technicznych. Z kolei korytka elektryczne siatkowe świetnie sprawdzą się w instalacjach przemysłu spożywczego, które wymagają stałej wentylacji oraz częstego odkurzania i mycia. 

Trasy kablowe, które oferuje sklep internetowy, wykonane są ze stali nierdzewnej ocynkowanej galwanicznie, pokrytej powłoką epoksydową, co zapewnia trwałość.