Jak prowadzić przewody elektryczne?

Jak prowadzić przewody elektryczne?

Trasy kablowe umożliwiają łatwe i bezpieczne wykonanie instalacji elektrycznych. Korytka do przewodów, z których są zbudowane, stanowią ważny osprzęt elektroinstalacyjny, będący podporą, po której przebiega prowadzenie tras kablowych. Takie korytka instalacyjne to duże ułatwienie podczas montażu, szczególnie jeśli ilości przewodów są znaczne. 

Zalety i zastosowanie tras kablowych

Mocowanie tras kablowych ułatwia późniejszą wymianę kabli, a także w razie potrzeby dalszą rozbudowę instalacji elektrycznej. Korytka elektryczne, w których rozciągnięte są przewody, chronią je przed zabrudzeniami, działaniem czynników zewnętrznych i uszkodzeniami. Pełnią też funkcje estetycznego wykończenia okablowania, co jest istotne zwłaszcza w budynkach mieszkalnych. 

Trasy kablowe mogą doskonale odgrywać swoją rolę przez długi czas, jednak aby tak było, muszą być wykonane z trwałego materiału wysokiej jakości, takiego jak metal. Metalowe korytka kablowe mogą występować jako:

  • pełne,
  • pełne perforowane,
  • siatkowe.

Korytka instalacyjne siatkowe najlepiej nadają się do zastosowania w instalacjach przemysłu spożywczego, gdzie wymagana jest ciągła wentylacja oraz częste odkurzanie i mycie. Natomiast metalowe trasy kablowe z korytek pełnych mogą być wykorzystywane do rozprowadzania instalacji elektroinstalacyjnych w różnych pomieszczeniach technicznych, warsztatach oraz halach produkcyjnych i handlowych. Trasy kablowe, które oferuje sklep internetowy ASTAT, wyróżniają się doskonałą jakością i trwałością!