Jakie foteliki samochodowe zasługują na uwagę?

Jakie foteliki samochodowe zasługują na uwagę?

Aktualne przepisy jasno wskazują, że dzieci podróżujące samochodem muszą być przewożone w foteliku samochodowym. Foteliki samochodowe chronią dziecko, zapewniają mu wygodną i bezpieczną podróż, a jednocześnie minimalizują ryzyko poważnych urazów wówczas, gdy dochodzi do kolizji bądź wypadku. Dobry sklep z fotelikami samochodowymi oferuje szeroki wybór fotelików, wśród których każdy rodzic znajdzie ten odpowiedni dla swojego dziecka. Jakie powinny być dobre foteliki samochodowe?

Przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Dobry sklep z fotelikami samochodowymi oferuje swoim klientom zarówno foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy, jak i te, które montowane są przodem. Warto pamiętać, że w przypadku najmłodszych dzieci przewożonych na przednim siedzeniu w grę wchodzą wyłącznie foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy.

Wielu specjalistów uważa, że to właśnie takie foteliki samochodowe gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Są to naprawdę bezpieczne foteliki samochodowe. Decydując się na nie, trzeba jednak pamiętać, aby wyłączyć ewentualną poduszkę powietrzną.

Foteliki z homologacją

Kupując foteliki, zawsze trzeba sprawdzić czy mają one homologację. Jest to najlepszy dowód na to, że zainteresowały nas bezpieczne foteliki samochodowe. Testy do homologacji powinny być przeprowadzane zgodnie z określonymi normami.

Warto dodać, że niektóre firmy przeprowadzają takie testy w prawdziwych samochodach, uzyskując naprawdę wiarygodne wyniki. Foteliki samochodowe muszą zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że dobry sklep z fotelikami samochodowymi oferuje nie tylko bezpieczne foteliki samochodowe, ale foteliki, które jednocześnie są trwałe i naprawdę dobrze wyglądają.