Kupujemy fotelik dla dziecka

Kupujemy fotelik dla dziecka

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dzieci muszą być przewożone w fotelikach samochodowych. Gwarantują im one bezpieczeństwo podróżowania i minimalizują ryzyko poważnych urazów, jeśli dojdzie do kolizji bądź wypadku. Foteliki samochodowe, które dostępne są obecnie w sklepach są bardzo różne. Warto więc wiedzieć na jakie foteliki samochodowe można zwrócić uwagę, a z zakupu których koniecznie trzeba zrezygnować.

Co uwzględnić, wybierając fotelik samochodowy?

Oglądając foteliki, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy są bezpieczne, jak dokładnie są wykonane i jak są montowane. Należy sprawdzić, czy foteliki samochodowe posiadają homologację. Są to najważniejsze cechy fotelików, których nigdy nie należy lekceważyć. Dobry sklep z fotelikami oferuje foteliki samochodowe zgodne z obowiązującymi normami. Warto pamiętać, że dostępne są foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy, a także te, które mocuje się przodem. Dla najmłodszych dzieci szczególnie polecane są te pierwsze.

Bezpieczne foteliki dla dziecka do samochodu

Podstawowym zadaniem każdego fotelika samochodowego jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Foteliki samochodowe muszą posiadać homologację. Co ważne, testy pozwalające na jej uzyskanie powinny być przeprowadzone zgodnie z normą R129 I – size bądź R44/05. Warto pamiętać, że dostępne są takie foteliki samochodowe, które poddawane są testom w prawdziwych samochodach.

Dobry sklep z fotelikami samochodowymi oferuje bezpieczne foteliki samochodowe. Tylko takie foteliki samochodowe powinny być wybierane przez rodziców.