Najpopularniejsze metody stylizacji paznokci

Najpopularniejsze metody stylizacji paznokci

Kiedy chcemy mieć piękne i zadbane paznokcie, musimy o nie dbać nie tylko poprzez wyszukane stylizacja, ale także za pomocą codziennej pielęgnacji, do jakiej zalicza się kremowanie, przycinanie i oczyszczanie paznokci. Jeżeli jednak chcemy poznać najpopularniejsze metody stylizacji warto sprawdzić kurs stylizacji paznokci w warunkach domowych, który jest wyjątkowo prosty, a wszystkie potrzebne akcesoria i narzędzia możemy kupić swobodnie przez Internet.

Jakie mamy rodzaje manicure?

Zastanówmy się czy wszystkie zabiegi pielęgnacyjne paznokci możemy samodzielnie wykonać w domu? Jakie mamy rodzaje manicure i co nam będzie do tego potrzebne. Po pierwsze warto wybrać szkolenie manicure, na którym na pewno dowiemy się o manicure hybrydowym i żelowym, różnicach i sposobie jego nakładania na paznokcie. Oczywiście bez profesjonalnego przeszkolenia nie zalecamy nakładania hybrydy ani żelu, aby nie uszkodzić płytki paznokciowej.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Jest to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji i mówi o niej każde szkolenie zdobienia paznokci. Tradycyjnie kosmetyczki nazywają tą metodę hybrydą. Na czym polega hybryda? Na malowaniu paznokci lakierem, który jest utwardzany za pomocą specjalistycznych lamp. Lakiery stosowane do hybrydy wyglądają bardzo podobnie jak tradycyjne lakiery. Tak samo się je nakłada, jednak sam paznokieć musi zostać o wiele bardziej precyzyjnie przygotowany.

Jakie jeszcze występują rodzaje manicure?

Z pewnością każdy słyszał o manicure żelowym oraz manicure akrylowym. Te metody także omawia szkolenie indywidualne stylizacja paznokci, jednak bez fachowej wiedzy nie warto samodzielnie przeprowadzać takich zabiegów w domu. Można się poparzyć i zniszczyć sobie płytkę paznokciową.