Poznaj zalety granulatu do szkiełkowania

Poznaj zalety granulatu do szkiełkowania

Proces szkiełkowania kończy się sukcesem przede wszystkim wtedy, gdy możemy korzystać z odpowiedniego materiału czyszczącego. Nie każde ścierniwo do szkiełkowania sprawdza się tak samo dobrze, solidny granulat szklany jest jednak rozwiązaniem, które zasługuje na to, abyśmy zainteresowali się jego możliwościami.

Specyfika granulatu szklanego

Granulat szklany to szkło do szkiełkowania znane z przynajmniej kilku zalet zasługujących na ich szczególne zaakcentowanie. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy w jego wypadku do czynienia z materiałem neutralnym dla środowiska. Dostępny dziś w sprzedaży granulat do szkiełkowania jest wolny od metali ciężkich.

Jego twardość jest mniejsza niż ta, jaką posiadał stosowany do tej pory do obróbki metali miękkich elektrokorund biały. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że granulat jest dla niego wyjątkowo interesującym zastępstwem. Warto zwrócić też uwagę na to, że choć o ścierniwie tego rodzaju mówimy przede wszystkim w kontekście obróbki na sucho, można na nie liczyć także wtedy, gdy w grę wchodzi obróbka na mokro.

Zakres stosowania granulatu szklanego

Granulat zwraca na siebie uwagę z przynajmniej kilku powodów. Jednym z najważniejszych niezmiennie wydaje się szeroki zakres jego stosowania. Podmioty zamawiające ścierniwo przeważnie korzystają z niego podczas obróbki strumieniowej. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, gdy stawia się na te rozwiązanie w charakterze wypełniacza nie tylko w budownictwie, ale i w szeroko rozumianej branży chemicznej.

Trudno się temu dziwić. Szkło jest materiałem nie tylko nierozpuszczalnym i wodoodpornym, ale również obojętnym na czynniki chemiczne i biologiczne. Nawet przez dziesiątki lat nie musi też zmieniać swoich parametrów.