Warto zadbać o aktywność fizyczną

Warto zadbać o aktywność fizyczną

Zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak jak pokazują badania spora część społeczeństwa nie uprawia żadnego sportu – czy to w wymiarze zawodowym czy też w czysto amatorskim.

Pewnym rozwiązaniem tego problemu mogą być karty sportowe (zakupione indywidualnie lub otrzymane jako pracowniczy bonus), które umożliwiają skorzystanie z wielu usług i obiektów sportowych. I co warte podkreślenia – cieszą się one sporym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż karty te charakteryzują się wieloma zaletami. 

Wiele korzyści zdrowotnych

Jedną z podstawowych zalet takich kart (bez względu na to, czy są to karty sportowe dla pracowników czy też karty sportowe indywidualne) są wielowymiarowe korzyści zdrowotne.

To co należy tu podkreślić, to fakt, iż takie karnety umożliwiają wzięcie udziału w różnorodnych aktywnościach fizycznych – a więc dostosowanych do wieku, kondycji czy możliwości zdrowotnych. A nikogo nie trzeba przekonywać, iż każda – nawet najlżejsza – forma aktywności jest dobra dla zdrowia. Dodatkowo wiele firm oferuje połączenie karty sportowej z usługami medycznymi, co także pozwala zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie. 

Różnorodność obiektów sportowych

Drugą ogromną zaletą posiadania karty sportowej jest możliwość skorzystania z wielu obiektów sportowych. Na użytkowników takich kart czekają nie tylko siłownie (i to zarówno te mniejsze, jak i sieciowe – na przykład, Calypso lub City Fit), ale także baseny, lodowiska, korty tenisowe, parki trampolin, parki liniowe, szkoły tańca i wiele innych. Dodatkowo karty sportowe często umożliwiają skorzystanie z kręgli czy gokartów, a nawet z tańszych biletów do kina.

Mówiąc o zaletach kart sportowych warto wspomnieć o jeszcze jednej – a mianowicie oszczędnościach finansowych. Jedna karta jest na pewno duża tańsza niż wejścia na kilkanaście obiektów sportowych. A posiadanie jednego karnetu jest też dużo wygodniejsze niż noszenie kilku kart wejściowych.