Wysokiej jakości rękawiczki medyczne

Wysokiej jakości rękawiczki medyczne

Rękawiczki medyczne to produkty używane przez personel medyczny, który ma kontakt z płynami ustrojowymi, czynnikami biologicznymi oraz brudnymi powierzchniami.

Jakie cechy posiadają medyczne rękawiczki?

W placówkach służby zdrowia używane są wyłącznie jednorazowe rękawiczki medyczne. Producenci proponują rękawiczki medyczne nitrylowe, lateksowe i winylowe. Rękawice medyczne zabezpieczają zarówno personel, jak i pacjentów przed zakażeniami. Prawidłowo używane rękawice medyczne chronią między innymi przed zakażeniem żółtaczką. Po każdym użyciu rękawice medyczne powinny zostać zdjęte i wymienione na nowe. Dłoniami osłoniętymi rękawiczkami medycznymi nie powinno się dotykać twarzy oraz innych części ciała, które są nieosłonięte. Rękawiczki zakłada się na wcześniej umyte lub zdezynfekowane dłonie.

Jakie powinny być dobre rękawice stomatologiczne?

Jednorazowe medyczne rękawiczki używane są także w gabinetach stomatologicznych. Rękawice stomatologiczne dzielą się na jałowe i niejałowe. Te drugie stomatologiczne rękawice używane są wtedy, gdy nie jest konieczne zachowanie sterylności. Zabiegi w obrębie jamy ustnej znacznie zwiększają ryzyko, że do rozdarcia rękawic.

Rękawice stomatologiczne muszą więc być naprawdę bardzo wytrzymałe i odporne na takie i podobne uszkodzenia. Do tego powinny być wykonane z cienkiego tworzywa. W czasie zabiegów dentysta musi mieć bardzo dobre czucie w dłoniach. Zarówno sterylne, jak i niejałowe medyczne rękawiczki można dzisiaj kupić bez najmniejszych problemów.