Formy rozliczania się z kancelarią prawną

Formy rozliczania się z kancelarią prawną

Prawie każdy z nas przynajmniej raz w życiu musi zmierzyć się z problemem prawnym – i to o bardzo różnym charakterze. W takiej sytuacji pomocą może służyć prawnik Lublin. To jedno z wielu miast, w którym nie brakuje doświadczonych i wiarygodnych kancelarii prawniczych. A ponieważ zdecydowana większość klientów kancelarii korzysta z ich usług jednorazowo lub sporadycznie, to w takiej sytuacji rzadko podpisywane są umowy na regularne świadczenie usług prawnych.

Dlatego też pojawia się pytanie: jak rozlicza się adwokat Lublin? To miejsce, w którym nie jest trudno znaleźć kancelarię podchodzącą elastycznie do spraw rozliczeniowych. Zdecydowana większość z nich oferuje kilka sposobów rozliczeń.

Opłata za poradę prawną, czynność lub sprawę

Jedną z podstawowych form rozliczeń adwokata z klientem, którą oferuje niemal każda kancelaria adwokacka w Lublinie jest jednostkowa opłata za konkretną poradę. W tym przypadku wizyta klienta jest jednorazowa – chce on uzyskać pewne informacje na konkretny temat.

Kancelarie w Lublinie oprócz rozliczeń za poradę oferują też swoim klientom opłaty za pewne czynności lub sprawy. Tutaj opłata jest wyliczana na podstawie konkretnej pracy – na przykład sporządzenie opinii bądź pozwu lub reprezentowanie klienta przed sądem.

Opłata za godzinę pracy

Równie popularnym jak dwie poprzednie formy rozliczeń z kancelarią prawną jest opłata za godzinę pracy. W tym przypadku cena końcowa jest uzależniona od tego, ile godzin poświęcił dany prawnik na załatwienie konkretnej sprawy.

Jak jeszcze można rozliczać się kancelarią prawną? W przypadku przedsiębiorstw popularna jest opłata ryczałtowa, która polega na opłacaniu stałej stawki miesięcznej za obsługę prawną. Ilość godzin i zakres tej obsługi jest ustalane indywidualnie. A tak duży wybór rozliczeń sprawia, iż każdy może robić to na miarę własnych potrzeb i wymagań.