Kiedy i dlaczego warto sięgać po kleje do metalu?

Kiedy i dlaczego warto sięgać po kleje do metalu?

Połączenie ze sobą dwóch lub więcej metalowych powierzchni nie jest proste i z pewnością nie należy do zadań, z którymi poradzi sobie klasyczny klej uniwersalny. Jeśli jednak uda nam się znaleźć dobry klej do metalu, nie tylko będziemy zadowoleni z rezultatu jego pracy, ale z pewnością przywiążemy się do niego i nie zmieni się to przez dłuższy czas.

Korzyści z dobrego kleju do metalu

Klej do metalu jest dziś promowany nie tylko jako alternatywa dla kleju uniwersalnego, ale również dla innych metod łączenia ze sobą metalowych powierzchni, takich jak choćby ich mocowanie śrubami albo spawami. Klej montażowy jest znacznie łatwiejszy w użyciu. Z powodzeniem może być stosowany nie tylko przez profesjonalistów, ale również przez laików, czego nie można powiedzieć choćby o narzędziach pozwalających na spawanie. Jego plusem jest także to, że użycie kleju do metalu nie tylko oszczędza czas, ale również pieniądze, bo jego zakup nigdy nie jest bardzo dużym wydatkiem.

Kiedy przyda się nam klej?

Podobnie, jak klej do plastiku, ten przeznaczony do metalu przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy pojawia się konieczność łączenia ze sobą starych oraz nowych powierzchni. Połączenie jest w takim wypadku nie tylko trwałe, ale również niemal niewidoczne. Łatwość, z jaką można rozprowadzić klej do metalu jest w stanie przyczynić się również do tego, że na połączeniach nie mamy do czynienia z punktowymi naprężeniami.

Warto mieć też na uwadze to, że stosowanie dobrego kleju do metalu nie wiąże się ze zwiększeniem ryzyka pojawienia się ognisk rdzy. Ta ujawnia się przecież przede wszystkim wtedy, gdy łączenie wymaga tworzenia w metalu otworów, tu zaś nie ma mowy o takim zjawisku.