Kleje do metalu – na jakie rozwiązania stawiać?

Wiele osób porzuca klej uniwersalny na rzecz bardziej specjalistycznych rozwiązań. Jednym z nich jest klej do metalu. Choć jednak jego zalety są oczywiste, nie można powiedzieć tego samego o jego wyborze. Przed dokonaniem zakupu warto przyjrzeć się więc rozwiązaniom dostępnym w sprzedaży, bo pomiędzy kolejnymi klejami istnieje co najmniej kilka interesujących różnic.
Klasyczne kleje do metalu i stali
Klasyczny klej do metalu to klej montażowy, który pozwala na łączenie ze sobą dwóch elementów metalowych. Tym, co zwraca uwagę przy pierwszym kontakcie z nim, jest przede wszystkim jego dość specyficzny zapach. Jeśli jednak przymkniemy na niego oko, efekt końcowy z pewnością okaże się satysfakcjonujący.
Minusem klasycznych klejów do metalu jest to, że znane są z dość długiego okresu wysychania. Należy też liczyć się z tym, że spoina nie będzie elastyczna. Efekt końcowy jest jednak na tyle dobry, że szybko zapomnimy o tego rodzaju niedociągnięciach.
Propozycje dla osób łączących metale z innymi powierzchniami
Gdy łączymy ze sobą dwie powierzchnie metalowe, znalezienie dobrego kleju nie będzie trudne. Jak jednak postępować, gdy powierzchnia metalowa ma być połączona z tą, która jest wykonana z plastiku? Klasyczny klej do plastiku może nie okazać się w takim wypadku wystarczający. W sprzedaży dostępne są jednak także modele, które są dedykowane właśnie sytuacjom, w których niezbędne jest połączenie obu tworzyw.
Spoina uzyskana z wykorzystaniem kleju do metalu i plastiku jest elastyczna i trwała. Wykazuje się też odpornością na czynniki atmosferyczne na czele z promieniowaniem UV. Klej radzi sobie też dobrze przy dość wysokiej wilgotności, opadach i przy gwałtownych zmianach temperatur.