Na co zwracać uwagę wybierając klej montażowy?

Na co zwracać uwagę wybierając klej montażowy?

Bez względu na to, czy kupujemy klej uniwersalny, rozwiązanie przeznaczone do łączenia ze sobą powierzchni metalowych, czy też klej do plastiku, musimy pamiętać, że nie każda propozycja jest tak samo dobra. Jeszcze zanim udamy się więc na poszukiwania idealnej opcji, powinniśmy zastanowić się nad tym, z jakich cech jest znany solidny klej montażowy. Okazuje się, że czynników mających wpływ na nasze przyszłe zadowolenie z zakupu, jest co najmniej kilka.

Po pierwsze – sposób aplikacji

Klej do metalu może być aplikowany na wiele sposobów, gdybyśmy jednak mieli wskazać najpopularniejszą z opcji, z pewnością szybko wspomnielibyśmy o kleju w tubce. Jest poręczny, a do tego charakteryzuje się przystępną ceną, co również wpływa na jego popularność i chęć zakupu. Oczywiście, klej w tubce nie jest jedynym, w jaki możemy się zaopatrzyć. Przy bardziej precyzyjnych pracach z pewnością wygodniejszy okaże się model zaopatrzony w pędzelek. Aplikacja jest wtedy dokładniejsza, choć zajmuje więcej czasu.

Po drugie – formuła

Analizując formułę klejów do metalu szybko można dostrzec, że to rozwiązania dwuskładnikowe są dziś tymi, które cieszą się największą popularnością. Dzięki temu można łączyć ze sobą nie tylko dwie powierzchnie metalowe, ale również metal oraz tworzywa sztuczne. Na rynku można też znaleźć kleje jednoskładnikowe. Ich plusem z pewnością jest to, że nie stawiają przed nami konieczności podejmowania czynności przygotowawczych przed ich użyciem.

Po trzecie – czas wiązania

Czas wiązania jest opisywany jako ten, który musi upłynąć od momentu aplikacji kleju do wstępnego związania powierzchni. Nie zawsze ten najkrótszy jest najbardziej pożądany, bo utrudnia nanoszenie ewentualnych poprawek.